• Przechowalnia 0
 • Strona główna

  Co to jest stal szlachetna 316L?

  Stal szlachetna jest powszechnie używanym materiałem w produkcji biżuterii. Ze względu na wysoką jakość tego materiału oraz niezwykle zbliżone do srebra właściwości biżuteria ze stali szlachetnej staje się obecnie jedną z najmodniejszych na rynku.

   

  Stal szlachetna – co to jest?

  Stal szlachetna to bardzo twardy stop metalowy charakteryzujący się wysoką czystością i trwałością. Stworzona z niej biżuteria może z powodzeniem konkurować z tą wykonaną ze szlachetniejszych kruszców, przy czym stal szlachetna niejednokrotnie cechuje się większą od nich odpornością (nie łamie się i nie rysuje). Wypolerowana na wysoki połysk z powodzeniem zastąpi srebro.  Warto zauważyć, że nie ulega matowieniu. Biżuteria ze stali szlachetnej jest obecnie popularna ze względu na "wdzięczność" tego materiału — trwałość i podatność na obróbkę sprawiają, że jest przez jubilerów uważana za najlepszy materiał do produkcji biżuterii. Można ją również poddawać pozłacaniu czy też proszkowaniu w celu nałożenia koloru. Bransoletki, kolczyki czy naszyjniki ze stali szlachetnej cieszą się coraz większym powodzeniem.

  Czym różni się stal szlachetna od stali nierdzewnej?

  Różnica pomiędzy tymi rodzajami stali sprowadza się do bardzo podstawowej kwestii.  Są to dwie odmiany tego samego materiału, różniące się jedynie (lub aż) stopniem szlachetności.

  Czy stal szlachetna rdzewieje i czernieje?

  Ze względu na szereg cech biżuterię ze stali szlachetnej możemy opisać jako bardzo trwałą. Stal szlachetna posiada naturalną powłokę UV, chroniącą przed długotrwałym, negatywnym wpływem tych promieni na kolorystykę materiału. Również nie podlega ona korozji. Zawartość chromu w stopie sprawia, że biżuteria ze stali szlachetnej jest niezwykle odporna i wytrzymała oraz długo zachowuje pełen blask.

  Sposoby dbania o biżuterię ze stali szlachetnej

  Ze względu na wymienione wcześniej cechy charakterystyczne biżuteria ze stali szlachetnej nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych.

  Jak czyścić biżuterię ze stali szlachetnej?

  Ponieważ się nie utlenia, wystarczy od czasu do czasu przetrzeć ją ściereczką. Poza tym biżuteria ze stali szlachetnej nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów konserwacyjnych lub pielęgnacyjnych.

  Czy stal szlachetna uczula?

  Między innymi z powodu wysokiej jakości omawianego materiału, biżuteria ze stali szlachetnej nie wywołuje reakcji alergicznej. Wykazuje właściwości hipoalergiczne i jest całkowicie bezpieczna dla alergików i osób wykazujących wysoką wrażliwość skóry.

  Zaproszenie do oferty:

  na naszej stronie srebro-art.eu oferujemy:

  • Kolczyki
  • Bransoletki
  • Naszyjniki
  • Broszki
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.